JoomlaWatch Agent

Visitors hit counter, stats, email report, location on a map, SEO for Joomla, Wordpress, Drupal, Magento and Prestashop


Kontaktní informace


Potisk textilu

 

Pomocí zažehlovacích meteriálů Flex (hladká folie) a Flock (chlupatá folie se sametovým povrchem) v různých barvách, spolu se zažehlovacími termolisy, jsme schopni zrealizovat menší a střední zakázky reklamního potisku textilu.

Folie Flex (hladká) je levnější variantou, její výhoda je i v možnosti realizace poměrně drobných textů a motivů. 

Folie Flock (chlupatá se sametovým povrchem) je sice dražší variantou, ale vzhledově zajímavější, drží na potisknutém textilu skutečně velmi dobře. Je třeba se však vyhýbat velmi drobným textům a motivům. Používáme a doporučujeme ji především na dražší textil, ale i na textil, který máme obavu termolisem příliš zahřát.

 

Požadovaný motiv se nejdříve vyřeže pomocí plotru, poté separuje a díky termolisu se zažehlí na textilie. Vše to funguje podobně jako u signmatingu (řezané reklamy). Dá se i říci, že barevný rozsah je neomezený, nabízené množství barevných flexů i flocků je zcela dostatečné.

Výhodou této metody potisku textilu je barevná stálost potisku, která je v podstatě doživotní. Další výhodou jsou přesné a ostré hrany grafiky.

Tento druh potisku se používá pro malé a středně velké zakázky, tzn. od 1ks do 100ks.

Standardně tiskneme a většinou držíme i skladem klasická trička s krátkým rukávem a kšiltovky s kovovým klipsem (většinou v černé a tm. zelené barvě).

Další širokou nabídku samotného textilu, jako jsou např. polokošile, mikiny, reflexní vesty, bundy, tílka, atd., lze z velkoobchodu objednat. 

 

Materiály potisknuté těmito technologiemi je vhodné prát do 30-40 C° a musí se žehlit naruby.

 

Existují i mnohé další možnosti potisku textilu, které jsme většinou odzkoušeli a časem z určitých důvodů opustili, nebo úplně zavrhli. Např.:

- potisk spec. folie na laserové, či inkoustové tiskárně a následné přenesení termolisem na triko......do prvního vyprání

- sublimace.....dobré výsledky a stálost, ale nejde na bavlněné triko, jen na nenositelný polyester.

- potisk flexové, či flockové folie eko-solventními inkousty.....ve větší ploše na triku nepříjemný flastr, přesto občas využitelný

- přímý potisk textilu pomocí spec. tiskáren.....nehorázné pořizovací a výrobní náklady, s mnoha dalšími problémy

- novinkou je laeserová tiskárna Oki s bílým tonerem, přenos na triko termolisem přes spec. papír.......nehorázné pořizovací a výrobní náklady = neprodejný konečný výrobek

- sítotisk......výborný, stálý, ale pracná příprava, jen na velké zakázky v níchž se cena přípravy rozpustí