JoomlaWatch Agent

Visitors hit counter, stats, email report, location on a map, SEO for Joomla, Wordpress, Drupal, Magento and Prestashop


Kontaktní informace


Okenní folie - One Way Vision

 

Okenní perforované folie "One Way Vision" jsou v poslední době velkým hitem. Používají se na skla výloh, prodejen a kanceláří, ale i na okna dopravních prostředků. Aplikují se z venkovní strany skel.

 

Do fólie jsou vysekány malé otvory (kulaté dírky) a zadní strana fólie je černá.

To zaručuje perfektní výhled z vnitřní strany polepu. Vnější strana fólie je samozřejmě potisknuta požadovaným grafickým motivem.

 

Při využití na dopravních prostředcích se používá lamino, které chrání tisk před mechanickým poškozením, prodlužuje jeho životnost a stálobarevnost.

 

Potisk na tyto folie má jistá omezení. Je nutné se především vyhnout drobnému textu, který je v důsledku perforace hůře čitelný. Stejně tak je tomu i s detaily v obrázcích. Jestliže nechcete, aby bylo do vozu skrze folii vidět, je třeba se v potisku vyhýbat černým a tmavým plochám.

 

Častým omylem zákazníků je přesvědčení, že přes tyto okenní perforované folie není za žádných okolností  z venkovní strany do prostor interiéru vidět.

Je tomu skutečně tak, ale pouze do chvíle, dokud není venku tma a uvnitř nerozsvítíte. Toto může být problémem částečně v zimním období, či např. pro firmy s nočním provozem.

(Mimochodem, totožný efekt dělají také okenní zatmavovací, či zrcadlové folie). 

 

Materiál  "One Way Vision" je homologován a může být dle předpisů využit na okna motorových vozidel. Každé polepené okno musí být označeno atestační známkou a majitel vozu dále obdrží certifikaci o technické způsobilosti folií.

 

Vyhřívání zadního okna okenní grafice nevadí, přesto však zkracuje její životnost. Důvodem jsou rychlé změny teplot materiálu při zapnutí vyhřívání skla.

 

Na polepy výloh a ostatních rovných ploch, používáme monomerické folie OWV, na polepy oken dopravních prostředků je vhodné použít kvalitnější polymerické folie OWV.

 

Životnost "One Way Vision" folií (udávaná výrobcem) je zhruba 2 - 3 roky.